Мариняк Богдан

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 13:47, 12 лютого 2013, створена Галина Денисенко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Особа| П.І.Б = Богдан Мариняк| Зображення (фото) = marynyak_bogdan.png| Підпис з...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Богдан Мариняк
Marynyak bogdan.png
Дата народження 1912 рік
Місце народження с. Розджаловичі
Помер 1912 рік

Поховання м. Львів
Роки життя 1844–1912
Alma mater Віденська технічна академія
Дата закінчення 1870 рік
Спеціальність машинобудування
Науковий ступінь Професор
Вчене звання Професор машинобудування
Дата присвоєння в.з. 1876 рік
Відомий у зв’язку з ректор Львівської політехники
Почесні звання почесний членм студентського товариства «Братня поміч»

Богдан Мариняк — це видатний науковець та винахідник — професор машинобудування, який у 1886–1887 навчальному році обирався ректором політехніки, на той час Політехнічної школи.

Коротка біографія

Народився у 1844 році у с. Розджаловичі в Галичині (тепер — село Роздільне Самбірського району), українець за походженням.

Навчався у реальній школі в Самборі та Львові.

У 1866 році вступив до Політехніки у Львові, а у 1870 перевівся до Віденської технічної академії, де закінчив факультет машинобудування і працював асистентом. Відзначався великими здібностями до винахідництва.

У 1873 році призначений асистентом кафедри нарисної геометрії Львівської політехніки. Далі вдосконалював теоретичні студії у Берлінській промисловій академії, працював у закладі будівництва корабельних машин у Бельгії (під керівництвом конструктора Краффта). Подорожі з науковою метою по Бельгії, Голландії, Франції, Швейцарії, Баварії сприяли вдосконаленню практичної підготовки конструктора заводів машинобудування.

1876 року був призначений професором і завідувачем кафедри машинобудування у Львівській політехніці.

У 1886–1887 навчальному році — ректор, згодом неодноразово обирався деканом факультету машинобудування.

36 років працював на ниві конструювання машин, підготував чималий загін інженерних фахівців. Був куратором та з 1894 року — почесним членом студентського товариства «Братня поміч». Для вшанування пам’яті першого конструктора було створено фонд імені Богдана Мариняка, з якого щорічно виплачували певний відсоток як нагороду слухачам факультету машинобудування, що відзначилися конструкторськими нахилами.

Помер у Львові.