Кафедра підприємництва та екологічної експертизи товарів
Кафедра підприємництва та екологічної експертизи товарів (ПЕЕТ, м. Львів) | |
| |
Тип підрозділу | кафедра |
---|---|
Абревіатура | ПЕЕТ |
Дата заснування | 2011 рік |
К-сть аспірантів | 2 |
К-сть кандидатів наук | 7 |
К-сть доцентів | 5 |
К-сть докторів наук | 4 |
К-сть професорів | 4 |
Приналежність | Інститут сталого розвитку ім. В’ячеслава Чорновола |
Завідувач кафедри | д. е. н., професор Князь Святослав Володимирович |
Розташування (адреса) | вул. Генерала Чупринки 130, корпус 2-Ч 79057, м. Львів |
Сторінка на lp.edu.ua | http://lp.edu.ua/peet |
Власний сайт | http://www.ldi.lviv.ua/index.php/ua/struktura-instututu/kafedra-mpd |
Кафедра підприємництва та екологічної експертизи товарів (м. Львів) створена у 2011 р. і функціонує у складі Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола (ІЕПТ) Національного університету «Львівська політехніка» (НУЛП).
Передісторія створення кафедри: до 2011 року кафедра і сам інститут мали інші назви. Упродовж 2005-2006 рр. Інститут сталого розвитку ім. В.Чорновола називався Західноукраїнським інститутом інформаційних технологій та управління при Донецькому державному університеті управління. У 2006 р. відбулась його реорганізація, внаслідок чого він став Державним інститутом новітніх технологій та управління ім. В.Чорновола. В Інституті, зокрема на факультеті економіки і менеджменту, окрім інших, функціонували:
• кафедра менеджменту. Завідувачами кафедри були д.е.н., проф. Петрович Й.М. і д.е.н., проф., заслужений діяч науки і техніки України Римар М.В.; • кафедра маркетингу, завідувачем якої з 2007 р. став д.е.н., проф., заслужений діяч науки і техніки України Комарницький І.М.
У процесі організаційних змін, які відбувались в Інституті протягом 2008-2010 рр., обидві кафедри були перейменовані. Перша отримала назву - кафедра менеджменту природоохоронної діяльності, а друга – кафедра економіки довкілля і природних ресурсів. Після того як Інститут став структурним підрозділом Національного університету «Львівська політехніка» ці кафедри були об’єднані і отримали назву – кафедра екологічної політики та менеджменту природоохоронної діяльності. У зв’язку зі зміною профілю підготовки, згодом, кафедру перейменовано на кафедру підприємництва та екологічної експертизи товарів.
Викладацький склад кафедри
- Князь Святослав Володимирович (Sviatoslav Kniaz) — д.е.н., професор, завідувач кафедри;
- Мартинюк Володимир Петрович (Volodymyr Martynuk) - д.е.н., професор, професор кафедри;
- Слав'юк Ростислав Анатолійович (Rostyslav Slaviuk) - д.е.н., професор, професор кафедри;
- Ємченко Ірина Володимирівна (Iryna Yemchenko) - д.т.н., професор, професор кафедри;
- Бець Мар’яна Тиберіївна (Marianа Betz) — к.е.н., доцент, доцент кафедри;
- Фарат Олександра Володимирівна (Oleksandra Farat) — к.е.н., доцент, доцент кафедри;
- Данько Тетяна Іванівна (Tetiana Danko) — к.е.н., доцент, доцент кафедри;
- Яворська Надія Петрівна (Nadiia Yavorska) — к.е.н, доцент кафедри;
- Косовська Віра Василівна (Vira Kosovska) — к.е.н., асистент кафедри;
- Боровик Оксана Несторівна (Oksana Borovyk) — к.е.н., асистент кафедри;
- Ягольник Світлана Геннадіївна (Svitlana Yaholnyk) — к.т.н., асистент кафедри.
Аспіранти:
- Русин-Гриник Роман Романович — аспірант 2016 р.в.
- Мацук Василина Михайлівна — аспірант 2018 р.в.
Допоміжний персонал:
- Тупісь Ольга Петрівна;
- Свєтлічна Наталія Романівна.
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
Наукові напрямами кафедри:
- трансфер, дифузія і комерціалізація інновацій у сфері збереження довкілля та відтворення природних ресурсів;
- розвиток форм торговельного підприємництва та інструментів експертизи безпечності та якості товарів.
Викладачі і аспіранти кафедри, які захистили дисертації в межах наукових напрямів кафедри:
- Богів Я.С. Стратегічне планування інноваційного розвитку промислових підприємств): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності ) / Я.С. Богів. – Херсон, 2014. – 20 с.
- Холявка Л.Ю. Формування і використання інтелектуального потенціалу підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності ) / Л.Ю. Холявка. – Львів, 2016. – 20 с.
- Яворська Н.П. Економічні засади еколого-інноваційного розвитку деревообробного виробництва : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.06 “Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища” / Н.П. Яворська. - Рівне, 2015. - 20 с.
- Федорчак О. Є. Економічне оцінювання та регулювання механізмів залучення інвестицій на підприємство : дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук : 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) / О. Є. Федорчак – Львів, 2016. – 227 с. – Бібліографія: с. 180–200.
- Ватаманюк-Зелінська У.З. Формування і використання механізмів інтеграційної взаємодії підприємств із урахуванням кон’юнктури підприємницького середовища : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук: спец. 08.00.04 “Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)” / У.З. Ватаманюк-Зелінська. -Львів, 2016. - 40 с.
- Комарницька Н.М. Формування та оцінювання систем управління інноваціями підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.04 “Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)” / Н.М. Комарницька. -Львів, 2017. - 23 с.
Боровик О.Н. Еколого-економічні механізми природоохоронної діяльності суб’єктів господарювання : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.06 “Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища” / О.Н. Боровик. - Рівне, 2015. - 20 с.
Наукові досягнення 2018 року
У 2018 році працівниками кафедри подано 21 заявку на міжнародні індивідуальні гранти на загальну суму понад 70 тис. дол., що становить 100% від кількості поданих міжнародних індивідуальних грантів в Інституті та 48% від кількості індивідуальних грантів, поданих по Університету загалом. Викладачі кафедри ПЕЕТ опублікували 55 наукових праць, з яких 2 колективні, англомовні монографії і 5 статей, що індексуються у міжнародних науково-метричних базах Scopus i Web of Science. Викладачі кафедри взяли участь в 11 наукових заходах, з них у 7 міжнародних і 4 державних. Упродовж 2018 року на кафедрі проведено 9 наукових семінарів, на яких зроблено 9 доповідей двома аспірантами і одним здобувачем наукового ступеня доктора наук. Працівники кафедри були співорганізаторами 3 міжнародних наукових заходів і одного заходу, зареєстрованого МОН України. Щодо атестації наукових кадрів, то у 2018 році у роботі спецрад брали участь 3 професорів кафедри, в офіційному опонуванні - 3 осіб, в роботі експертних осіб МОН України - 2 осіб.
У 2018 році 40-а студентами кафедри ПЕЕТ опубліковано 50 наукових праць, з них - 1 наукова стаття у сіпвавторстві з викладачем; - 16 тез у свівавторстві з викладачами; - 33 тези опубліковано студентами самостійно.
<p align="justify">У 2018 році 12 студентів кафедри ПЕЕТ брали участь у наукових заходах, з яких 3 наукоих конкурси. Семеро студентів кафедри ПЕЕТ отримали призові місця, зокрема у- Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»;
- Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища»;
- Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Менеджмент», спеціалізації «Менеджмент природоохоронної діяльності».
Дипломами першого ступеня нагороджені студенти групи ПТ-21
- Дзвоник В.В. (науковий керівник - Бець М.Т., к.е.н., доц.) і Легуша Л.С. (науковий керівник - Бець М.Т., к.е.н., доц.);
Дипломом другого ступеня нагороджена студентка групи МПДм-11
- Кузьма М.Є. (науковий керівник - Бець М.Т., к.е.н., доц.);
Дипломами третього ступеня нагороджені студенти групи ПТ-21, ТП-31 і ЕКм-11
- Булацик С.В. (науковий керівник - Яворська Н.П., к.е.н., доц.), Мацук В.М. (науковий керівник - Яворська Н.П., к.е.н., доц.), Пересунько А.В. (науковий керівник - Данько Т.І., к.е.н., доц.) і Магдич М.М (науковий керівник - Данько Т.І., к.е.н., доц.).
НАВЧАЛЬНА РОБОТА
Кафедра підприємництва та екологічної експертизи товарів здійснює підготовку бакалаврів, магістрів і докторів філософії за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Навчальний процес повністю забезпечений навчально-методичною літературою і мультимедійною технікою. Лекційний матеріал подається з урахуванням сучасних тенденцій і явищ у сфері підготовки фахівців економічного спрямування. Для бакалаврів і магістрів є можливість навчання за програмою подвійних дипломів у Варшаві http://www.wsz-sw.edu.pl/
Інформація абітуріентам
Перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти (для вступників на основі повної загальної середньої освіти):
- Українська мова та література (обов’язковий предмет);
- Математика (профільний предмет);
- Іноземна мова або географія
Під час навчання студентів чекають заняття у сучасних лабораторіях і спеціалізованих кабінетах, практика на митниці, торговельних підприємствах, в органах державного управління, іноземних представництвах транснаціональних компаній і міжнародних організацій. Студенти матимуть можливість брати участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, олімпіадах, конкурсах, міжнародних програмах обміну студентами з навчальних закладів Європи і США.
Детальніше про навчання за спеціальністю "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" за посиланням http://et.pca.com.ua/
Усім випускникам кафедри гарантуємо працевлаштування за фахом!!!
Контакти
Кафедральний e-mail: epmpd@ukr.net
E-mail завідувача кафедри: svkniaz@ukr.net
Тел. методичного кабінету: 258 32 63
http://pca.com.ua/