Міжнародна співпраця САПР

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 12:57, 14 червня 2014, створена Валерій Куріленков (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Працівники кафедри САПР постійно працюють в напрямкувстановлення та розширення міжн...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Працівники кафедри САПР постійно працюють в напрямкувстановлення та розширення міжнародної діяльності з освітніми, науковими ікомерційними установами Європи та світу. До міжнародної діяльності активнозалучаються студенти старших курсів та аспіранти. Викладачі кафедри проходятьстажування, читають лекції, організовують міжнародні семінари та беруть участьу різних науково-технічних конференціях в університетах Німеччини, Польщі,Бельгії, Італії, Чехії, Росії, Бєларусі, тощо.

Основною метою міжнародного співробітництва є отриманнядосвіду та встановлення високих стандартів наукової та викладацької діяльностізгідно з міжнародними правилами та вимогами Болонського процесу. Завдякиміжнародним контактам, працівники кафедри знайомі з сучасними тенденціями викладаннянавчальних курсів, методологічною підготовкою та технологічною базою. Цедозволяє їм адаптувати та застосовувати найкращий досвід провідних вищихнавчальних закладів Європи у власній викладацькій діяльності.

Кафедрою укладено угоди про спільні освітні програми зпровідними вузами Республіки Польща: Варшавськоюполітехнікою, Академією Гурнічо-Гутнічою в Кракові, Технічнимуніверситетом в Лодзі, Технічнимуніверситетом у Вроцлаві. В реалізації цих програм значнароль відводиться студентам — вони приймають безпосередню участь у виконаннінаукових робіт, отримують можливість проходження практики у зарубіжнихнавчальних закладах, а кращі випускники-бакалаври можуть продовжити навчання вмагістратурі й аспірантурі у вказаних вузах.

На кафедрі розроблена та виконується програма «InternationalLecturer», яка передбачає проведення спеціалізованих лекцій провіднимиіноземними спеціалістами та викладання лекцій в зарубіжних університетах. Дляцієї програми кафедра запрошує іноземних професорів та докторів, що єпровідними спеціалістами в галузі моделювання та автоматизованого проектуванняскладних технічних об’єктів та систем. Всі лекції є відкритими та проводяться успеціалізованій мультимедійній аудиторії.

Працівники кафедри приймають активну участь в національнихта міжнародних науково-дослідних проектах та грантах, в тому числі в рамкахЄвропейської Рамкової Програми (FP5, FP6, FP7), INTERREG (ІІІ,IV), TEMPUS,ERASMUS, білатеральних українсько-польських та українсько-німецьких досліднихпроектах, тощо.

Міжнародні контакти викладачів та студентів є одним ізспособів розширення та поглиблення професійних знань. Досвід, набутий підчасзустрічей, дискусій та спільної роботи з закордонними колегами використовуєтьсяяк в навчальному, так і в науково-дослідному процесах, та дозволяє кафедріпрацювати на рівні сучасних міжнародних вимог.


Основні напрямки міжнародного співробітництва кафедри:

Участь викладачів, аспірантів і студентів у міжнароднихзустрічах, семінарах та конференціях; Спільна підготовка проектних пропозицій для участі уміжнародних програмах та грантах; Виконання міжнародних грантів і науково-дослідних проектів,проведення спільних проектних досліджень; Обмін студентами та проведення ознайомчої практики впровідних закордонних установах; Обмін викладачами, закордонні стажування та проведенняспеціалізованих лекцій провідними вітчизняними та іноземними фахівцями; Підготовка та публікація наукових статей спільно ззакордонними колегами; та інші.

Міжнародні проекти кафедри САПР Участьвикладачів, аспірантів і студентів у міжнародних конференціях


З 2000 р. провідні викладачі кафедри (М.В.Лобур, В.М.Теслюк,М.І.Андрійчук та ін.) є членами американського інституту IEEE.