Відмінності між версіями «6 навчальний корпус»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:IIMT-6 build.jpg|right]]
+
[[Файл:IIMT-6 build.jpg|300px|thumb|right|Приміщення 6-го навчального корпусу]]
  
 
== Розташування ==
 
== Розташування ==

Версія за 12:06, 25 листопада 2012

Приміщення 6-го навчального корпусу

Розташування

6 навчальний корпус Національного університету «Львівська політехніка» знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Степана Бандери, 32.

Кафедри

У приміщенні корпусу розміщені такі кафедри Інституту інженерної механіки та транспорту:

Кафедра «Автомобілебудування» (АБ).
Кафедра «Транспортні технології» (ТТ).
Кафедра «Експлуатація та ремонт автомобільної техніки» (ЕРАТ).
Кафедра «Деталі машин» (ДМ).

Історія будівлі

6 навчальний корпус розташований в будівлях, які до поч. 40-их р.р. 20 ст. належали костелу і монастирю св. Терези. Монастир заснували у першій половині 19 ст. сестри ордену Божого Провидіння. Під опікою монастиря діяв освітньо-виховний пансіон для дівчат.

В 1855 р. приміщення монастиря добудували за проектом архітектора Йосифа Франца. В головному вівтарі костелу Святої Терези розмістили ікону Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, написану донькою Александра Фредра графинею Софією Шептицькою, а також дерев’яні скульптури св. Петра і Павла. В бічних вівтарях знаходилися ікони Матері Божої Неустанної Помочі і св. Терези з Авіля. У 1892 р. в костелі розмістили орган фірми Яна Слівінського.

Під час ІІ Світової війни приміщеннях монастиря розмістилася німецька військова частина. Тому в 1944 р. він став об’єктом авіанальоту радянських військових бомбардувальників. Але пілоти невірно вибрали координати і скинули бомби на сусідній квартал, де був розташований торговий комплекс з пасажами і кінотеатром «Гражина» (зараз на цьому місці площа і пам’ятник Степану Бандері).

Після приходу в місто радянської влади монахині виїхали до Польщі. Костел та монастир передали на потреби Львівського політехнічного інституту. Приміщення були поділені дерев'яними перекритями на три поверхи. В них розмістилися лабораторії факультету машинобудування і автомобільного транспорту. Від костелу збереглася тільки вівтарна частина, яку можна побачити із сторони вул. Бандери [1].

Примітки

1. Kościół św. Teresy i klasztor ss. Opatrzności Bożej we Lwowie Електронний ресурс / Wolna encyklopedia Wikipedia.