Автомобільно-дорожній фаховий коледж

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Emb ADK.jpg
Тип підрозділу ВНЗ І рівня
Абревіатура ЛАДК
Дата заснування 1945 р.
Засновники Дорожньо-механічний технікум
Дата ліквідації 2009 р.
Причина ліквідації реорганізація
Приналежність Національний університет «Львівська політехніка»
Попередник Львівський автомобільно-дорожній технікум
Директор к.філос.н. Брегін Михайло Григорович
Розташування (адреса) м. Львів, 79008, вул. Личаківська, 2
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/1667
Власний сайт http://ladk.lviv.ua/

Автомобільно-дорожній фаховий коледж — це відокремлений структурний навчальний підрозділ Національного університету «Львівська політехніка». Є вищим закладом освіти І рівня акредитації.

Загальна інформація

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 661 від 16.07.2009 р. «Про припинення юридичної особи Львівського автомобільно-дорожнього технікуму» навчальний заклад є відокремленим структурним підрозділом Національного університету «Львівська політехніка» та іменується Відокремлений структурний підрозділ Львівський автомобільно-дорожній коледж Національного університету «Львівська політехніка».

Рішенням Державної акредитаційної комісії України від 07.12.2010 року Відокремлений структурний підрозділ Львівський автомобільно-дорожній коледж Національного університету «Львівська політехніка» визнано акредитованим за статусом вищого навчального закладу І рівня.

Коледж здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» за спеціальностями:

 • 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання»
 • 5.06010109 «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів»
 • 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»
 • 5.07010101 «Організація та регулювання дорожнього руху»

Коротка історія коледжу

Львівський автомобільно-дорожній технікум (до 1953 р. — дорожньо-механічний технікум, скорочено авто-дорожній технікум) створений розпорядженням Раднаркому СРСР від 26 травня 1945 р. №8293-р, наказом Народного комісара внутрішніх справ СРСР від 9 червня 1945 р. та постановою виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих від 21 червня 1945 р. №915. Заснований на державній власності.

У різні роки авто-дорожній технікум (сьогодні автомобільно-дорожній коледж«) був підпорядкований:

 • 1945 – серпень 1952 рр. — Гушосдор Міністерства внутрішніх справ СРСР
 • 1952/1953 н.р. — Міністерство шляхів сполучення СРСР
 • 1953/54, 1954/55 нн.рр. — Міністерство автомобільного транспорту і шосейних шляхів СРСР
 • 1955–1968 рр. — Міністерство автомобільного транспорту і шосейних шляхів УРСР
 • 1969 – квітень 1988 рр. — Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР
 • З травня 1988 р. — Міністерство освіти України

Згідно наказу Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР від 30.12.1977 р. №52-7 Львівський автомобільно-дорожній технікум у ІV кварталі 1978 р. почав будівництво дев’ятиповерхового студентського гуртожитку на 537 місць, їдальнею на 155 місць і спортивним залом. Генеральним підрядником призначено ДБУ-40 тресту «Західшляхбуд». У процесі будівництва технікум надавав постійну і дієву допомогу підряднику людськими і матеріальними ресурсами. Силами студентів і транспортом технікуму завезено на будівельний майданчик 2,5 млн. штук цегли, що складає 98 % загальної потреби, вивезені всі столярні вироби з м. Києва, керамзит — з м. Самбора, паркет — з м. Чорткова і Кам’янко-Бузької. Щодня на будівництві гуртожитку під керівництвом викладачів працювало 20 студентів, а в третьому трудовому семестрі кожного року формувався будівельний загін чисельністю 50-60 студентів. Технікум взяв на себе зобов’язання повністю забезпечити гуртожиток меблями, інвентарем і обладнанням. Таким чином, була повністю вирішена проблема забезпечення всіх охочих студентів житлом. У 1982 р. гуртожиток був зданий в експлуатацію.

Будівництво навчально-дорожнього полігону коледжу почалось згідно з рішенням Львівської обласної Ради народних депутатів від 01.09.1979 р. №9-108, коли Львівському автомобільно-дорожньому технікуму була виділена земельна ділянка на території с. Пасіки-Зубрицькі. У цьому ж році розпочалось будівництво. Будівництво навчально-дорожнього полігону розпочалось з осушення виділеної території. Протягом 1980 р. були проведені три нитки дренажу і з допомогою спонсорів і, насамперед Управління екскавації тресту «Львівпромбуд» (начальник — випускник технікуму Борис Броніславович Бачинський), завезено 20 тис. м3 ґрунту, що дозволило підняти територію ділянки в середньому на 1,2 м. Після проведення меліоративних робіт почалось будівництво навчально-лабораторних корпусів, пожежного водоймища, гаражів, складів, дорожньої інфраструктури, в яку входило будівництво кільцевої дороги зиґзаґоподібного проїзду, двох вісімок, футбольного поля, спортивного майданчика, майданчика для первинного навчання водінню транспортних засобів, естакади, очисних споруд, водонапірної вежі і прохідної. Також було здійснено огородження виділеної земельної ділянки. Усі ці споруди призначалися для виконання навчального плану з усіх спеціальностей і підготовки водіїв категорій «В», «С». Будівництво велося за рахунок коштів технікуму і спонсорської допомоги. 24 листопада 1988 року навчально-дорожній полігон був зданий в експлуатацію.

Циклові комісії

Загальнотехнічні дисципліни:

Циклова комісія загальнотехнічних дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за напрямами: Докладніше
 • 5.0601019 «Будівництво, експлуатація та ремонт автодоріг та аеродромів»
 • 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів та двигунів»
 • 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин та обладнання»
 • 5.07010101 «Організація та регулювання дорожнього руху» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»
Голова циклової комісії — викладач другої категорії Стець Марія Богданівна

Природничо-математичні дисципліни

Соціально-гуманітарні дисципліни

Автомобільні дисципліни

Циклова комісія автомобільних дисциплін — найбільша циклова комісія коледжу, працює від початку існування навчального закладу з 1945 р.
Циклова комісія проводить підготовку спеціалістів за спеціальністю 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» а також підготовку водіїв категорії «В» та «С» Докладніше

Фізвиховання та ДПЮ

Економічні дисципліни

Навчальна робота циклової комісії економічних дисциплін організована з урахуванням навчального процесу та направлена на поліпшення успішності студентів.
Циклова комісія забезпечує викладання економічних дисциплін усіх спеціальностей коледжу. Докладніше.
Голова циклової комісії — Кондратович Олександра Богданівна

Дорожньо-механічні дисципліни

Циклова комісія дорожньо-механічних дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за спеціальністю 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання», освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Докладніше.

Дорожні дисципліни

Циклова комісія дорожніх дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за спеціальностями 5.06010109 «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів» і 5.07010101 «Організація і регулювання дорожнього руху», освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Докладніше.
Голова циклової комісії — викладач вищої категорії Соловей Валентина Миколаївна

Контакти

79008, м. Львів, вул. Личаківська, 2

Тел.: +3 (032) 275-10-45

E-mail: autoroad.college@lpnu.ua